ul.Modzelewskiego 17 Warszawa

usuwanie migdałków

Tonsillektomia metodą BiZact (usunięcie migdałków podniebiennych)

Czas trwania zabiegu

Zalety zabiegu

 • krótszy czas rekonwalescencji
 • zmniejszone dolegliwości bólowe
 • zredukowanie możliwości wystąpienia powikłań
 • krótsza narkoza

O zabiegu

Opis zabiegu

Tonsillektomia – jest to zabieg polegający na całkowitym usunięciu migdałków, które uległy przerostowi w wyniku różnych patologicznych procesów. W naszej klinice laryngologicznej w Warszawie zabieg jest przeprowadzany w sposób innowacyjny, narzędziem elektrochirurgicznym BiZact. Dzięki tej metodzie możliwe jest jednoczesne usuwanie migdałków z zamykaniem ich naczyń krwionośnych. Sam zabieg usuwania migdałków metodą BiZact jest krótki, trwa około 30 min, co przekłada się również na krótki czas znieczulenia.

Metoda BiZact – zelety

Zaletą użycia narzędzia BiZact jest krótszy czas rekonwalescencji niż w przypadku usuwania migdałków metodą tradycyjną oraz większe bezpieczeństwo poprzez zmniejszenie krwawienia podczas zabiegu jak i po zabiegu. Zmniejszone zostają również dolegliwości bólowe, szybszy powrót do zdrowia oraz zredukowanie możliwości wystąpienia powikłań.

Tonsillektomia – kwalifikacja do zabiegu

Podobnie jak przed innymi zabiegami laryngologicznymi w Warszawie w Medical Esthetic trzeba przejść procedurę kwalifikacji do zabiegu. Kwalifikacja do usunięcia migdałków podniebiennych, czyli tonsillektomii metodą BiZact odbywa się podczas specjalnej wizyty kwalifikacyjnej, na której to laryngolog sprawdzi Twój stan zdrowia, zbada Cię, zapyta o dolegliwości, choroby, przyjmowane leki, przebyte operacje czy reakcje alergiczne. W trakcie takiej wizyty zleca także niezbędne badania. Na podstawie ich wyników oraz oceny ogólnej podejmuje decyzję o zabiegu usunięcia migdałków BiZact i ustala jego termin.

Usuwanie migdałków metodą BiZact – jak się przygotować?

 • Przed zabiegiem tonsillektomii wykonaj zlecone przez laryngologa badania krwi. Zazwyczaj jest to: morfologia, INR i APTT oraz badanie grupy krwi z oznaczeniem ciał odpornościowych.
 • Jeśli cierpisz na jakiekolwiek (inne niż laryngologiczne) choroby, koniecznie powiedz o tym lekarzowi, który będzie Cię operował.
 • Jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki, poinformuj o tym lekarza, ponieważ ich przyjmowanie w dniu zabiegu usuwania migdałków metodą BiZact powinno zostać uzgodnione z laryngologiem prowadzącym zabieg.
 • Jeśli przyjmujesz leki rozrzedzające krew, również poinformuj o tym lekarza prowadzącego. Przed wszystkimi zabiegami laryngologicznymi w Warszawie w Medical Esthetic Laryngologia, także przed usuwaniem migdałków metodą BiZact, na 7 dni przed i 10 dni po zabiegu konieczna będzie ich zamiana na zastrzyki podskórne.
 • Na 6 godzin przed zabiegiem nie jedz i nie pij.

Usuwanie migdałków metodą BiZact – zalecenia po zabiegu

Ogólne zalecenia jak w przypadku wszystkich zabiegów przeprowadzanych w znieczuleniu ogólnym, zostają przekazane na karcie wypisowej przez naszego lekarza laryngologa w Warszawie. Unikać należy potraw pikantnych, kwaśnych, gorących lub twardych.  Przez parę dni po zabiegu tonsillektomii zaleca się zmniejszenie aktywności fizycznej, zaprzestanie palenia papierosów oraz spożywania alkoholu. Może zostać natomiast zalecone przez lekarze stosowanie od czasu do czasu lodów (nie sorbetów) które mają działanie przeciw obrzękowe i zmniejszają dolegliwości bólowe.

Wskazania do zabiegu

 • nawracające anginy 
 • posocznica w przebiegu anginy
 • nawracające ropnie okołomigdałkowe
 • nawracające zapalenie ucha środkowego 
 • bezdech senny 
 • zaburzenia mowy
 • zaburzenia połykania
 • zapalenia serca, nerek, stawów
 • gorączka reumatyczna

Dzieląc się z Państwem informacjami zawartymi na stronie, przykładamy dużą wagę by były one przedstawione w rzetelny sposób  i zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej. Nie zastępują one jednak konsultacji lekarskiej ani nie stanowią podstawy do samodiagnozy. Niezbędne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta które możliwe jest wyłącznie w bezpośrednim kontakcie pacjent – lekarz. 

Zamów rozmowę

Umów wizytę laryngologiczną

 • Szybkie terminy
 • Doświadczeni specjaliści
 • Szeroki zakres zabiegów
 • Wygodna lokalizacja

Inne zabiegi

Poznaj pozostałe nasze zabiegi

Usunięcie Gruczołów Ślinowych Podżuchwowych i Podjęzykowych

Usunięcie gruczołów ślinowych podżuchwowych i podjęzykowych to procedura, która może być niezbędna z różnych przyczyn. Wskazania do takiego…

Usuwanie Torbieli Bocznej i Środkowej Szyi

Torbiel boczna i środkowa szyi – guzy gardła o łagodnym charakterze Torbiel boczna szyi oraz torbiel środkowa szyi…

operacja zatoki szczękowej Warszawa

Operacje zatoki szczękowej (jednostronne, obustronne)

Zabieg ten polega na otwarciu zatoki szczękowej przez jamę ustną, dostęp uzyskuję się w dole nakładowym (powyżej zębów)….

korekta przegrody nosowej

Konchoplastyka (plastyka małżowin nosowych)

Konchoplastyka jest zabiegiem polegającym na korekcie małżowin nosowych.  Operacja odbywa się poprzez wykorzystanie radio fal (RF). Biopolarne elektrody wbite…

septoplastyka

Septoplastyka (korekta przegrody nosowej)

Septoplastyka czyli korekta przegrody nosowej jest zabiegiem pomagającym przywrócić prawidłową anatomię nosa. Septoplastyka to zabieg bardzo precyzyjny, wykonywany wewnątrznosowo dzięki…

Repozycja kości nosa

Repozycja kości nosa

Repozycja kości nosa polega na nastawieniu jego złamań, przegrody oraz chrząstek. Operacja repozycji nosa wykonywana jest w krótkotrwałym znieczuleniu…

Rynoseptoplastyka

Rynoseptoplastyka (korekta nosa zewnętrznego oraz przegrody nosowej)

Rynoseptoplastyka – korekta nosa zewnętrznego oraz przegrody nosowej.  Rynoseptoplastyka to zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Operacja ta może mieć…

Plastyka podniebienia miękkiego

Plastyka podniebienia miękkiego

Plastyka podniebienia miękkiego (RF) – zabieg operacyjny polegający na poszerzeniu drogi oddechowej na poziomie gardła czyli wycięciu nadmiaru…

Zamów rozmowę

Umów wizytę laryngologiczną

Oferujemy nowoczesne metody diagnostyczne z zakresu chorób: nosa, zatok, gardła zapalenie zatok, nieżyt nosa, urazy i złamania nosa, polipy nosa, zapalenie gardła, przerośnięte migdałki, chrapania.