ul.Modzelewskiego 17 Warszawa

Rhinoseptoplastyka

Rynoseptoplastyka (korekta nosa zewnętrznego oraz przegrody nosowej)

Czas trwania zabiegu

Czas trwania operacji jest indywidualnie dostosowany do potrzeb pacjenta.

Zalety zabiegu

 • trwały efekt poprawy wyglądu nosa oraz twarzy, nos staje się zgrabniejszy a twarz nabiera harmonii

 • estetyka połączona z przywróceniem prawidłowych funkcji nosa, oddech, węch

 • pozbycie się kompleksów

 • efekty w zależności od złożoności zabiegu, mogą pojawić się od razu po wygojeniu, bądź po kilku tygodniach

Opis zabiegu

Rynoseptoplastyka – korekta nosa zewnętrznego oraz przegrody nosowej,  zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Operacja ta może mieć różne zastosowanie estetyczne bądź estetyczno – funkcjonalne. Często łączona z konchoplastyką czyli korektą  małżowin nosowych oraz FEOZ  – funkcjonalną endoskopowa operacja nosa. Rozróżniamy dwie możliwości przeprowadzenia zabiegu wewnątrznosową oraz otwartą. W przypadku pierwszej metody cięć dokonuje się w przewodach nosowych, co przyczynia się do braku widocznych blizn. Metoda otwarta dopuszcza cięcie zewnętrzne na skórze słupka nosa, po wygojeniu blizna staje się prawie niewidoczna. Metoda jaką zabieg będzie wykonywany jest dobierana indywidualnie przez lekarza w zależności od budowy nosa i efektów oczekiwanych przez pacjenta.

Operacja poprzedzona jest wnikliwą konsultacją lekarza z pacjentem, chirurg analizuje budowę nosa oraz omawia z pacjentem efekty. Po wstępnym ustaleniu efektów końcowych  przygotowywana jest  wizualizacja kształtu nosa po operacji. Trzeba mieć na uwadze że efekt końcowy może się trochę różnić od symulacji. Ogólne zalecenia po zabiegu: oszczędzający tryb życia, unikanie nagrzewania się,  unikanie gorących oraz zadymionych pomieszczeń, nie można odbywać podróży samolotem przez okres minimum 14 dni,  zaleca się również odstawienie gorących oraz pikantnych potraw, papierosów i alkoholu. Po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarza oraz wykupić przepisane leki. Średni czas zwolnienia lekarskiego od 7 dni do dwóch tygodni, dostosowany do potrzeb pacjenta.

Wskazania do zabiegu

 • zaburzenia w oddychaniu
 • niedrożność nosa
 • wrodzone pourazowe zniekształcenia nosa 

Oprócz względów funkcjonalnych zabiegu, warto też zastanowić się nad korektą nosa kiedy jest on dla nas nieestetyczny. Często zgłaszają się do nas pacjenci którzy skarżą się na kompleksy wynikające ze zbyt dużego nosa, garbu, krzywej przegrody, przerośniętych małżowin nosowych. Po przeprowadzonej operacji rynoplastyki możemy trwale pozbyć się kompleksów, nos staje się zgrabniejszy a twarz nabiera harmonii.

laryngologia-badanie-5

Dzieląc się z Państwem informacjami zawartymi na stronie, przykładamy dużą wagę by były one przedstawione w rzetelny sposób  i zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej. Nie zastępują one jednak konsultacji lekarskiej ani nie stanowią podstawy do samodiagnozy. Niezbędne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta które możliwe jest wyłącznie w bezpośrednim kontakcie pacjent – lekarz. 

Zamów rozmowę

Umów wizytę laryngologiczną

 • Szybkie terminy
 • Najlepsi specjaliści
 • Szeroki zakres zabiegów
 • Wygodna lokalizacja

Inne zabiegi

Poznaj pozostałe nasze zabiegi

Operacje zatoki szczękowej (jednostronne, obustronne)

Zabieg ten polega na otwarciu zatoki szczękowej przez jamę ustną, dostęp uzyskuję się w dole nakładowym (powyżej zębów)….

Konchoplastyka (plastyka małżowin nosowych)

Konchoplastyka jest zabiegiem polegającym na korekcie małżowin nosowych.  Operacja odbywa się poprzez wykorzystanie radio fal  (RF).  Biopolarne elektrody…

Septoplastyka (korekta przegrody nosowej)

Septoplastyka czyli korekta przegrody  nosowej jest zabiegiem pomagającym  przywrócić prawidłową anatomię  nosa. Zabieg jest bardzo precyzyjny dzięki wykorzystaniu…

Repozycja kości nosa

Repozycja kości nosa polega na  nastawieniu jego złamań, przegrody  oraz chrząstek, operacja wykonywana jest w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym….

Tonsillektomia metodą BiZact (usunięcie migdałków podniebiennych)

Tonsillektomia – jest to zabieg polegający na całkowitym  usunięciu migdałków  które uległy przerostowi w wyniku różnych patologicznych procesów….

Plastyka podniebienia miękkiego

Plastyka podniebienia miękkiego  (RF) – zabieg operacyjny polegający na poszerzeniu drogi oddechowej na poziomie gardła czyli wycięciu nadmiaru…

Zamów rozmowę

Umów wizytę laryngologiczną

Oferujemy nowoczesne metody diagnostyczne z zakresu chorób: nosa, zatok, gardła zapalenie zatok, nieżyt nosa, urazy i złamania nosa, polipy nosa, zapalenie gardła, przerośnięte migdałki, chrapania.