ul.Modzelewskiego 17 Warszawa

Repozycja kości nosa

Repozycja kości nosa

Czas trwania zabiegu

Czas trwania operacji od 15 do 30 min, indywidualnie u każdego pacjenta.

Zalety zabiegu

 • odzyskanie drożności nosa
 • odtworzenie kształtu piramidy nosa zewnętrznego

Opis zabiegu

Repozycja kości nosa polega na nastawieniu jego złamań, przegrody oraz chrząstek. Operacja repozycji nosa wykonywana jest w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym. Celem jest uzyskanie drożności nosa sprzed urazu i jak najlepsze odtworzenie kształtu piramidy nosa zewnętrznego. Zabieg wykonuje się wewnątrznosowo. Na około 5 do 7 dni, do przewodów nosowych zakładany jest opatrunek. 

Repozycja kości nosa po złamaniu – kiedy przeprowadzić zabieg?

Zabieg należy przeprowadzić w czasie 7 do 10 dni po urazie, wówczas ustępują zmiany obrzękowe, które zacierają obraz i uniemożliwiają prawidłowe ustawienie nosa. Rozpoznanie złamania kości nosa, ustala się na podstawie dokładnego badania przedmiotowego oraz diagnostyki radiologicznej.  

Repozycja kości nosa – jak przygotować się do zabiegu?

Planujesz operację repozycji nosa w klinice laryngologicznej w Warszawie Medical Esthetic Laryngologia? Sprawdź, jak się do niej przygotować:

 • Jeśli chcesz poddać się repozycji kości nosa i jednocześnie przyjmujesz leki zmniejszające krzepliwość krwi lub cierpisz na schorzenia, takie jak alergia, choroba wieńcowa serca, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy zaburzenia rytmu serca, koniecznie poinformuj o tym laryngologa, który będzie przeprowadzał operację. Powie Ci dokładnie, jak w Twoim przypadku będzie wyglądało przygotowanie do zabiegu.
 • Jeśli masz próchnicę, uprzednio musisz wyleczyć wszystkie chore zęby.
 • Przyjmujesz na stałe jakiekolwiek leki? Weź je ze sobą w oryginalnych opakowaniach.
 • Podobnie jak przed innymi zabiegami laryngologicznymi w Warszawie w Medical Esthetic, taki i przed tą operacją odbędzie się rozmowa z anestezjologiem, podczas której omówi z Tobą sposób znieczulenia.
 • Przed zabiegiem zostanie Ci również pobrana krew do badań niezbędnych do zabiegu.

Repozycja złamania kości nosa – po zabiegu

Na karcie wypisowej z kliniki, każdy pacjent dostaje zalecenie od lekarza laryngologa, przepisywane są środki przeciwbólowe oraz antybiotyki jeżeli będą wymagane. Ogólne zalecenia dla pacjenta po repozycji kości nosa to unikanie czynności które mogą sprzyjać wzrostowi ciśnienia tętniczego tj. sport, sauna, podróże samolotem do około 14 dni po zabiegu (chyba że doktor zaleci inaczej). Należy wystrzegać się również spożywania alkoholu, kawy i palenia papierosów.

Repozycja nosa – możliwe powikłania

Powikłania po repozycji przegrody nosa dzieli się na:

 • Powikłania ogólne – powodują objawy infekcji, a także złe samopoczucie po znieczuleniu i podawanych lekach. Mogą wynikać ze współistniejących u pacjenta chorób.
 • Powikłania chirurgiczne – są to przede wszystkim krwiak i ropień przegrody nosa. Wymagają konsultacji z naszym laryngologiem w Warszawie oraz nacięcia i drenażu.

Wskazania do zabiegu

 • widoczne zniekształcenie nosa z jego przemieszczeniem
 • problemy z oddychaniem
 • krwawienie z nosa
 • obrzęk okolicznych tkanek
 • zapadnięcie piramidy nosa w wyniku urazu

Repozycja nosa

Dzieląc się z Państwem informacjami zawartymi na stronie, przykładamy dużą wagę by były one przedstawione w rzetelny sposób  i zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej. Nie zastępują one jednak konsultacji lekarskiej ani nie stanowią podstawy do samodiagnozy. Niezbędne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta które możliwe jest wyłącznie w bezpośrednim kontakcie pacjent – lekarz. 

Zamów rozmowę

Umów wizytę laryngologiczną

 • Szybkie terminy
 • Doświadczeni specjaliści
 • Szeroki zakres zabiegów
 • Wygodna lokalizacja

Inne zabiegi

Poznaj pozostałe nasze zabiegi

operacja zatoki szczękowej Warszawa

Operacje zatoki szczękowej (jednostronne, obustronne)

Zabieg ten polega na otwarciu zatoki szczękowej przez jamę ustną, dostęp uzyskuję się w dole nakładowym (powyżej zębów)….

korekta przegrody nosowej

Konchoplastyka (plastyka małżowin nosowych)

Konchoplastyka jest zabiegiem polegającym na korekcie małżowin nosowych.  Operacja odbywa się poprzez wykorzystanie radio fal (RF). Biopolarne elektrody wbite…

septoplastyka

Septoplastyka (korekta przegrody nosowej)

Septoplastyka czyli korekta przegrody nosowej jest zabiegiem pomagającym przywrócić prawidłową anatomię nosa. Septoplastyka to zabieg bardzo precyzyjny, wykonywany wewnątrznosowo dzięki…

Rynoseptoplastyka

Rynoseptoplastyka (korekta nosa zewnętrznego oraz przegrody nosowej)

Rynoseptoplastyka – korekta nosa zewnętrznego oraz przegrody nosowej.  Rynoseptoplastyka to zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Operacja ta może mieć…

usuwanie migdałków

Tonsillektomia metodą BiZact (usunięcie migdałków podniebiennych)

Tonsillektomia – jest to zabieg polegający na całkowitym usunięciu migdałków, które uległy przerostowi w wyniku różnych patologicznych procesów. W naszej…

Plastyka podniebienia miękkiego

Plastyka podniebienia miękkiego

Plastyka podniebienia miękkiego (RF) – zabieg operacyjny polegający na poszerzeniu drogi oddechowej na poziomie gardła czyli wycięciu nadmiaru…

Zamów rozmowę

Umów wizytę laryngologiczną

Oferujemy nowoczesne metody diagnostyczne z zakresu chorób: nosa, zatok, gardła zapalenie zatok, nieżyt nosa, urazy i złamania nosa, polipy nosa, zapalenie gardła, przerośnięte migdałki, chrapania.