ul.Modzelewskiego 17 Warszawa

wykfalifikowana-kadra-laryngologia-4

Repozycja kości nosa

Czas trwania zabiegu

Czas trwania operacji od 15 do 30 min, indywidualnie u każdego pacjenta.

Zalety zabiegu

 • odzyskanie drożności nosa
 • odtworzenie kształtu piramidy nosa zewnętrznego

Opis zabiegu

Repozycja kości nosa polega na  nastawieniu jego złamań, przegrody  oraz chrząstek, operacja wykonywana jest w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym. Celem jest uzyskanie drożności nosa sprzed urazu i jak najlepsze odtworzenie kształtu piramidy nosa zewnętrznego. Zabieg wykonuje się wewnątrznosowo. Na około 5 do 7 dni, do przewodów nosowych zakładany jest opatrunek. 

Zabieg należy przeprowadzić w czasie 7 do 10 dni po urazie, wówczas ustępują zmiany obrzękowe, które zacierają obraz i uniemożliwiają prawidłowe ustawienie nosa. Rozpoznanie złamania kości nosa, ustala się na podstawie dokładnego badania przedmiotowego oraz diagnostyki radiologicznej.  

Na karcie wypisowej z kliniki , każdy pacjent dostaje zalecenie od lekarza, przepisywane są środki przeciwbólowe oraz antybiotyki jeżeli będą wymagane. Ogólne zalecenia dla pacjenta po zabiegu to unikanie czynności które mogą sprzyjać wzrostowi ciśnienia tętniczego tj. sport, sauna, podróże samolotem do około 14 dni po zabiegu (chyba że doktor zaleci inaczej). Należy wystrzegać się również spożywania alkoholu, kawy i palenia papierosów.

Wskazania do zabiegu

 • widoczne zniekształcenie nosa z jego przemieszczeniem
 • problemy z oddychaniem
 • krwawienie z nosa
 • obrzęk okolicznych tkanek
 • zapadnięcie piramidy nosa w wyniku urazu

Repozycja kosci nosa 2

Dzieląc się z Państwem informacjami zawartymi na stronie, przykładamy dużą wagę by były one przedstawione w rzetelny sposób  i zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej. Nie zastępują one jednak konsultacji lekarskiej ani nie stanowią podstawy do samodiagnozy. Niezbędne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta które możliwe jest wyłącznie w bezpośrednim kontakcie pacjent – lekarz. 

Zamów rozmowę

Umów wizytę laryngologiczną

 • Szybkie terminy
 • Najlepsi specjaliści
 • Szeroki zakres zabiegów
 • Wygodna lokalizacja

Inne zabiegi

Poznaj pozostałe nasze zabiegi

Operacje zatoki szczękowej (jednostronne, obustronne)

Zabieg ten polega na otwarciu zatoki szczękowej przez jamę ustną, dostęp uzyskuję się w dole nakładowym (powyżej zębów)….

Konchoplastyka (plastyka małżowin nosowych)

Konchoplastyka jest zabiegiem polegającym na korekcie małżowin nosowych.  Operacja odbywa się poprzez wykorzystanie radio fal  (RF).  Biopolarne elektrody…

Septoplastyka (korekta przegrody nosowej)

Septoplastyka czyli korekta przegrody  nosowej jest zabiegiem pomagającym  przywrócić prawidłową anatomię  nosa. Zabieg jest bardzo precyzyjny dzięki wykorzystaniu…

Rynoseptoplastyka (korekta nosa zewnętrznego oraz przegrody nosowej)

Rynoseptoplastyka – korekta nosa zewnętrznego oraz przegrody nosowej,  zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Operacja ta może mieć…

Tonsillektomia metodą BiZact (usunięcie migdałków podniebiennych)

Tonsillektomia – jest to zabieg polegający na całkowitym  usunięciu migdałków  które uległy przerostowi w wyniku różnych patologicznych procesów….

Plastyka podniebienia miękkiego

Plastyka podniebienia miękkiego  (RF) – zabieg operacyjny polegający na poszerzeniu drogi oddechowej na poziomie gardła czyli wycięciu nadmiaru…

Zamów rozmowę

Umów wizytę laryngologiczną

Oferujemy nowoczesne metody diagnostyczne z zakresu chorób: nosa, zatok, gardła zapalenie zatok, nieżyt nosa, urazy i złamania nosa, polipy nosa, zapalenie gardła, przerośnięte migdałki, chrapania.