ul.Modzelewskiego 17 Warszawa

Plastyka podniebienia miekkiego 1

Plastyka podniebienia miękkiego

Czas trwania zabiegu

Czas trwania zabiegu około 30 – 40 min, indywidualnie dostosowany do potrzeb pacjenta.

Zalety zabiegu

 • przywrócenie komfortu podczas spania 
 • zredukowanie chrapania
 • zniwelowanie niebezpieczeństwa podczas bezdechów sennych

Opis zabiegu

Plastyka podniebienia miękkiego  (RF) – zabieg operacyjny polegający na poszerzeniu drogi oddechowej na poziomie gardła czyli wycięciu nadmiaru błony śluzowej oraz języczka. Nadmiernie wiotkie podniebienie miękkie i przerost języczka, powoduje zapadnie struktur podniebienia podczas snu, przyczynia się do chrapania i bezdechów sennych.  Zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym, czas znieczulenia około 30 minut. W celu pozbycia się problemów z chrapaniem często łączony jest z korektą przegrody nosowej, korektą małżowin nosowych bądź usunięciem migdałków podniebiennych metodą BiZact.

Ogólne zalecenia po zabiegu jak w przypadku zabiegów laserowych to spożywanie dużej ilości wody, nie rekomenduję się natomiast picia zbyt gorących lub zbyt zimnych napojów  oraz spożywania bardzo kwaśnych bądź pikantnych potraw.

Zabiegi towarzyszące: wycięcie migdałków, konchoplastyka i septoplastylka.

 

Wskazania do zabiegu

 • zbyt wiotkie podniebienie
 • przerośnięty języczek
 • zmniejszone napięcie mięśni języka i gardła
 • zmniejszająca się elastyczność ścian gardła wynikająca z wieku bądź otyłości
 • zaburzony przepływ powietrza przez gardło (przerośnięte migdałki)

Plastyka podniebienia miekkiego 2

Dzieląc się z Państwem informacjami zawartymi na stronie, przykładamy dużą wagę by były one przedstawione w rzetelny sposób  i zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej. Nie zastępują one jednak konsultacji lekarskiej ani nie stanowią podstawy do samodiagnozy. Niezbędne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta które możliwe jest wyłącznie w bezpośrednim kontakcie pacjent – lekarz. 

Zamów rozmowę

Umów wizytę laryngologiczną

 • Szybkie terminy
 • Najlepsi specjaliści
 • Szeroki zakres zabiegów
 • Wygodna lokalizacja

Inne zabiegi

Poznaj pozostałe nasze zabiegi

Operacje zatoki szczękowej (jednostronne, obustronne)

Zabieg ten polega na otwarciu zatoki szczękowej przez jamę ustną, dostęp uzyskuję się w dole nakładowym (powyżej zębów)….

Konchoplastyka (plastyka małżowin nosowych)

Konchoplastyka jest zabiegiem polegającym na korekcie małżowin nosowych.  Operacja odbywa się poprzez wykorzystanie radio fal  (RF).  Biopolarne elektrody…

Septoplastyka (korekta przegrody nosowej)

Septoplastyka czyli korekta przegrody  nosowej jest zabiegiem pomagającym  przywrócić prawidłową anatomię  nosa. Zabieg jest bardzo precyzyjny dzięki wykorzystaniu…

Repozycja kości nosa

Repozycja kości nosa polega na  nastawieniu jego złamań, przegrody  oraz chrząstek, operacja wykonywana jest w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym….

Rynoseptoplastyka (korekta nosa zewnętrznego oraz przegrody nosowej)

Rynoseptoplastyka – korekta nosa zewnętrznego oraz przegrody nosowej,  zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Operacja ta może mieć…

Tonsillektomia metodą BiZact (usunięcie migdałków podniebiennych)

Tonsillektomia – jest to zabieg polegający na całkowitym  usunięciu migdałków  które uległy przerostowi w wyniku różnych patologicznych procesów….

Zamów rozmowę

Umów wizytę laryngologiczną

Oferujemy nowoczesne metody diagnostyczne z zakresu chorób: nosa, zatok, gardła zapalenie zatok, nieżyt nosa, urazy i złamania nosa, polipy nosa, zapalenie gardła, przerośnięte migdałki, chrapania.