ul.Modzelewskiego 17 Warszawa

laryngologia-badanie-migdalki

Operacje zatoki szczękowej (jednostronne, obustronne)

Czas trwania zabiegu

Czas trwania zabiegu indywidualnie dostosowany do potrzeb pacjenta.

Zalety zabiegu

 • ustąpienie dolegliwości bólowych zatok
 • zmniejszenie częstotliwości zapalenia zatok

Opis zabiegu

Zabieg ten polega na otwarciu zatoki szczękowej przez jamę ustną, dostęp uzyskuję się w dole nakładowym (powyżej zębów). Celem tego zabiegu jest usunięcie chorobowo zmienionej błony śluzowej zatoki i innych zmian oraz wytworzenie nowego otworu łączącego zatokę z jamą nosa. 

Operacja zatok szczękowych to nic innego jak FEOZ –  funkcjonalna endoskopowa operacja zatok, innowacyjna metoda leczenia zatok, nie wymagająca rozcinania zdrowych  tkanek. Podczas zabiegu lekarz wykorzystując endoskop  ma bieżący podgląd na operowane obszary, co umożliwia ingerencje chirurgiczną  tylko do zmian dotkniętych chorobowo. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, średni czas zabiegu trwa od około 1 do 2 godzin w zależności od schorzenia.  Kwalifikacja do zabiegu po uprzedniej konsultacji laryngologicznej, do przeprowadzenia diagnostyki niezbędne będzie wykonanie tomografii komputerowej zatok.

Charakterystyczne objawy bólowe dla zatok szczękowych to głównie silny ból zlokalizowany w okolicy oczodołu i czoła, który nasila się m. in. przy pochylaniu głowy, wysiłku fizycznym oraz kaszlu, a także podczas opłukiwania lub dotykania tej okolicy.

Przeprowadzenie operacji za pomocą endoskopu przekłada się na krótszy i mniej bolesny okres rekonwalescencji. Na karcie wypisowej z kliniki , każdy pacjent dostaje zalecenie od lekarza, przepisywane są środki przeciwbólowe oraz antybiotyki jeżeli będą wymagane. Ogólne zalecenia dla pacjenta po zabiegu to unikanie czynności które mogą sprzyjać wzrostowi ciśnienia tętniczego tj. sport, sauna, podróże samolotem do około 14 dni (chyba że lekarz zaleci inaczej). Należy wystrzegać się również spożywania alkoholu, kawy czy palenia papierosów.

Wskazania do zabiegu

 • ropne zapalenie zatok szczękowych 
 • brak efektów długotrwałego leczenia farmakologicznego
 • drobne guzki
 • grzybica
 • polipy zatok 
 • usuwanie ciała obcego (materiał stomatologiczny)

Operacje zatoki szczekowej jednostronne obustronne 2

Dzieląc się z Państwem informacjami zawartymi na stronie, przykładamy dużą wagę by były one przedstawione w rzetelny sposób  i zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej. Nie zastępują one jednak konsultacji lekarskiej ani nie stanowią podstawy do samodiagnozy. Niezbędne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta które możliwe jest wyłącznie w bezpośrednim kontakcie pacjent – lekarz. 

Zamów rozmowę

Umów wizytę laryngologiczną

 • Szybkie terminy
 • Najlepsi specjaliści
 • Szeroki zakres zabiegów
 • Wygodna lokalizacja

Inne zabiegi

Poznaj pozostałe nasze zabiegi

Konchoplastyka (plastyka małżowin nosowych)

Konchoplastyka jest zabiegiem polegającym na korekcie małżowin nosowych.  Operacja odbywa się poprzez wykorzystanie radio fal  (RF).  Biopolarne elektrody…

Septoplastyka (korekta przegrody nosowej)

Septoplastyka czyli korekta przegrody  nosowej jest zabiegiem pomagającym  przywrócić prawidłową anatomię  nosa. Zabieg jest bardzo precyzyjny dzięki wykorzystaniu…

Repozycja kości nosa

Repozycja kości nosa polega na  nastawieniu jego złamań, przegrody  oraz chrząstek, operacja wykonywana jest w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym….

Rynoseptoplastyka (korekta nosa zewnętrznego oraz przegrody nosowej)

Rynoseptoplastyka – korekta nosa zewnętrznego oraz przegrody nosowej,  zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Operacja ta może mieć…

Tonsillektomia metodą BiZact (usunięcie migdałków podniebiennych)

Tonsillektomia – jest to zabieg polegający na całkowitym  usunięciu migdałków  które uległy przerostowi w wyniku różnych patologicznych procesów….

Plastyka podniebienia miękkiego

Plastyka podniebienia miękkiego  (RF) – zabieg operacyjny polegający na poszerzeniu drogi oddechowej na poziomie gardła czyli wycięciu nadmiaru…

Zamów rozmowę

Umów wizytę laryngologiczną

Oferujemy nowoczesne metody diagnostyczne z zakresu chorób: nosa, zatok, gardła zapalenie zatok, nieżyt nosa, urazy i złamania nosa, polipy nosa, zapalenie gardła, przerośnięte migdałki, chrapania.