ul.Modzelewskiego 17 Warszawa

Krzywa przegroda nosowa – dlaczego warto wykonać septoplastykę?

Korekta przegrody nosowej - dlaczego warto wykonać septoplastykę

Krzywa przegroda nosowa nie jest jedynie kwestią estetyki. Poza tym, że może powodować dyskomfort w kwestii wyglądu, dodatkowo ma znaczący wpływ na stan zdrowia, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

Dlaczego warto wykonać korektę krzywej przegrody nosowej i na czym polega zabieg?

Co to jest przegroda nosowa?

Przegroda nosowa jest chrzestną częścią wnętrza nosa, dzielącą go na dwie, niemal równe i niemal symetryczne jamy. Prawidłowo ułożona przegroda nosowa umożliwia swobodny przepływ powietrza, jego ocieplenie i nawilżenie w jamie nosowej, co sprzyja prawidłowej ilości pobieranego przez nos tlenu. Nie sprawia także problemów w oddychaniu przez nos.

Kiedy anatomia przegrody nosowej jest zaburzona, krzywa przegroda nosowa prowadzi to do różnego rodzaju anomalii – w zależności od stopnia zniekształcenia.

Wśród konsekwencji skrzywionej przegrody nosowej możemy zaobserwować m.in.:

  • Nocne chrapanie
  • Zadyszki i sapki
  • Utrudnione oddychanie przez nos
  • Nawracający lub przewlekły katar
  • Nawracające lub przewlekłe zapalenie zatok
  • Chrapanie
  • Bezdech senny
  • Zaburzone powonienie
  • Krwotoki z nosa

Przegroda nosowa, choć z pozoru mało istotna, wpływa pośrednio lub bezpośrednio na funkcjonowanie innych obszarów ludzkiego organizmu. Żeby uniknąć konsekwencji w postaci powikłań związanych z problemami wywoływanymi krzywą przegrodą nosową, warto rozważyć przeprowadzenie jej korekty.

Korekta krzywej przegrody nosowej – jak się ją wykonuje?

Korektę krzywej przegrody nosowej wykonuje się poprzez przeprowadzenie zabiegu o nazwie septoplastyka. To małoinwazyjna metoda endoskopowa, bardzo precyzyjna i skracająca do minimum czas trwania rekonwalescencji. Dzięki nowoczesnym technikom chirurgicznym wykorzystywanym w naszej klinice laryngologicznej w Warszawie, pacjent może w krótkim czasie powrócić do normalnego trybu życia, ciesząc się poprawą jego jakości.

Sam zabieg trwa maksymalnie 1,5 godziny. W czasie operacji zniekształcona tkanka chrzestna jest wycinana od wewnątrz, następnie odpowiednio preparowana i przywracana na właściwe miejsce. Dzięki mikronarzędziom, które wykorzystuje laryngolog w Warszawie podczas operacji endoskopowych nie zachodzi konieczność nacinania zewnętrznych partii skóry, dzięki czemu unikamy powstawania widocznych blizn.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat septoplastyki, zachęcamy do zapoznania się z opisem sabiegu oraz zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką.

Opublikowano w